Arnold Schwarzenegger: Muž, ktorý preslávil fitness

Mirka

Maximálne sa sústredil na svoj cieľ, venoval sa vizualizácii a tvrdo trénoval. To ho dostalo medzi špičku vo svete fitness.

Arnold Schwarzenegger: Muž, ktorý preslávil fitness
21. AUG 2014

Ak veríte, že môžete získať dokonalé telo s veľkými a silnými svalmi, pridáte k tomu tvrdú drinu, tak potom svoj cieľ dosiahnete. Dôležité je „prepojiť“ svoju myseľ s každým jedným svalom, ktorý sa vo vašom tele nachádza a nebáť sa byť iným, ako sú ostatní. Potom je možné všetko. Aj takto by sa dal stručne zhrnúť návod Arnolda Schwarzeneggera, ako si splniť svoje fitness sny.

Významné momenty v živote Arnolda Schwarzeneggera

Športu sa venoval od útleho detstva. Od futbalu presedlal na kulturistiku, pretože mu učarovali vypracované telá. Jeden zo zlomových momentov v jeho živote nastal v roku 1965 na juniorskej súťaži v Stuttgarte. Po nej začal pracovať ako fitness tréner a zároveň sa objavil v niekoľkých časopisoch. Potom ďalšie úspechy nenechali na seba dlho čakať. Získal viaceré tituly (niektoré i viackrát) Mr. Universe, Mr. Olympia a Mr. World. Keďže bol veľmi cieľavedomý, nezanedbával ani svoje vzdelanie a popri tom, ako sa venoval fitness, tak aj študoval. V roku 1969 sa prvýkrát objavil vo filme Herkules v New Yorku. Potom postupne prišli ďalšie filmy: Barbar Conan, Terminátor, Komando, Predátor, Dvojčatá, Koniec sveta atď. Okrem toho, že pôsobil ako herec, neskôr si založil aj vlastnú produkčnú spoločnosť. V roku 2003 vstúpil do vyššej politiky, keď sa stal guvernérom Kalifornie. V tejto pozícii pôsobil dve volebné obdobia. Hoci mal od herectva chvíľu prestávku, filmové ponuky sa mu však nevyhýbajú ani dnes.

Arnold

Odporúčame prečítať: Chris Powell: Posledná záchrana pre morbídne obéznych?

Ako si splniť svoje sny o dokonalom tele

Chcete získať telo svojich snov? V tom prípade nestačí cvičiť od rána do večera. Najskôr musíte uveriť tomu, že to dokážete. Pochybnosti nie sú namieste. Potrebná je obrovská túžba, vďaka ktorej dokážete prispôsobiť cieľu svoje myslenie a vôbec celkový životný štýl. V nejednom z rozhovorov Arnold pripomínal, že kľúčom k úspechu je nielen tvrdá drina, sprevádzaná kropajami potu, ale predovšetkým zdravé sebavedomie. Ak ho nemáte, nebudete nikdy lepší ako ostatní a tiež sa nesmiete báť byť iní ako ostatní.

Odporúčame prečítať: Chcete sexi zadok ako Jen Selter? Cvičte podľa nej!

 

Tipy od Arnolda Schwarzeneggera, ako byť lepší ako ostatní

  • Ak nemáte pevnú vieru v to, že si svoj sen splníte, len ťažko budete úspešní (ak neveríte, že zodvihnete stokilovú činku, potom ju naozaj nezdvihnete).
  • Byť úspešným, znamená trénovať dlhšie a tvrdšie ako ostatní.
  • Veľmi dôležité je ovládať správnu techniku jednotlivých cvikov a, samozrejme, vybrať si správne cviky.
  • Ak chcete veľké a silné svaly, preferujte veľké váhy a nižší počet opakovaní.
  • Nebojte sa experimentovať s novými metódami cvičenia.
  • Väčšinou sa hovorí, že treba na sebe vyzdvihnúť to, čo je pekné a zakryť nedostatky, ale Arnold to robil presne opačne. Ak videl svoje nedostatky, tie sa stali jeho prioritami (nosil šortky, aby videl svoje „nedokonalé“ lýtka).
  • Veľmi dôležité je získavať stále nové informácie a vzdelávať sa. Tiež sa netreba báť experimentovať, pretože každý človek je iný a musí si nájsť svoju vlastnú cestu či spôsob, ako svoj fitness cieľ dosiahnuť.

 

Zdroj foto: facebook.com /Arnold Schwarzenegger (https://www.facebook.com/arnold?fref=ts)
Zdroj video: youtube.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Arnold Schwarzenegger: Muž, ktorý preslávil fitness

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2252
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.