Ako si pri behu ochrániť prsia

Veronika Shoebridge

Ovisnuté prsia sú nočnou morou každej ženy. Udržať si krásne a pevné poprsie však nie je vôbec náročné. Povieme vám, ako na to.

Ako si pri behu ochrániť prsia
18. JAN 2019

Či máte dvadsať alebo päťdesiat rokov, žiadna z nás nechce mať neatraktívny dekolt. Je to totiž jeden z prvých znakov, ktoré dokážu prezradiť vek hneď na prvý pohľad. Ako si s tým poradiť? Nie, vôbec tým nemyslíme pomoc šikovných rúk plastického chirurga. Pravidelným cvičením a tou správnou podporou pri ňom to dokážete ľavou zadnou.

Prsia a šport

Už dlho sa vedú večné diskusie o tom, či cvičenie ako také prsiam prospieva alebo ich skôr zmenšuje. Či cvičiť len tak, voľne, obliecť si klasickú podprsenku alebo investovať do tej športovej. Veľa otázok, na ktoré sú jasné a jednoznačné odpovede. Napríklad aj na tú, ako si pri behu ochrániť prsia tak, aby ste si ho užili a nepoškodili si viac ako si pomohli.

anita

Prsia a beh nie sú (a nikdy nebudú) kamarátmi

Ak ste fanúšičkou behu a zároveň si chcete udržať vaše poprsie dlho mladistvé, pekné a pevné tak si ihneď kúpte športovú podprsenku. Prečo? Pretože na prsiach sa nachádza veľmi tenká pokožka a tkanivo v nich sa môže v dôsledku otrasov a nekontrolovaných pohybov pri behu v bežnej podprsenke alebo bez nej veľmi ľahko a rýchlo poškodiť. Toto poškodenie môže spôsobiť to povestné nepríjemné, nežiadúce a neestetické ovisnutie a vznik strií. To je zasa dôsledkom straty elasticity pokožky.

Najlepší priateľ pri behu. Športová podprsenka

Ak si pred začiatkom nového roka dávate záväzok, že začnete behať, tak skôr ako si obujete tenisky a zabehnete svoje prvé metre, zabehnite tiež do obchodu a kúpte si kvalitnú športovú podprsenku. Dajte si poradiť od predavačiek. Ony sú odborníčky, ktoré vám budú vedieť poradiť so správnym výberom. Povedze im, že plánujete behať. Od typu športu totiž taktiež závisí, akú podporu musí podprsenka spĺňať. Poriadne si ju vyskúšajte. Nesmie vás nikde tlačiť alebo ťahať. Musíte sa cítiť pohodlne. Nebojte sa, určite nájdete takú, ktorá sa vám bude aj páčiť. Dnešný trh totiž ponúka niečo vo farbe, strihu alebo tvare, ktorý očarí každú.

Práve kvalitu vám vedia poskytnúť športové podprsenky značky ANITA. V predajniach so spodnou bielizňou vám odborne poradia s výberom správnej veľkosti športovej podprsenky. Každý rok zbierajú športové modely ANITA ocenenia ISPO, REDDOT design award. V ANITA obchodoch pracujú kvalifikované predavačky, ktoré vám rady a ochotne pomôžu vybrať tú správnu a vhodnú športovú podprsenku.

anita


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako si pri behu ochrániť prsia

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2289
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.