Zapoj sa s nami do NOVOROČNEJ DETOX VÝZVY!

Ako často cvičiť brucho, tak aby ste videli výsledky?

redakcia

Keby brucho vedelo rozprávať, povie všetko, čo sme v zdravej výžive zanedbali. Našťastie tým veľmi nemusíme trpieť, pretože tu máme tréningy, ktoré pomôžu odpovedať na otázku - ako často cvičiť brucho, tak aby ste videli výsledky?

Ako často cvičiť brucho, tak aby ste videli výsledky?
Zdroj: Tatiana Kušnírová Gernátová
1. DEC 2020

Na úvod si povedzme, že brucho nie sú tehličky. Brucho je miesto, kde sa horná časť tela spája s dolnou časťou tela. Je to miesto, ktoré v telesnej konštrukcii súvisí s jadrom tela (to je ten často spomínaný core). Preto zdravie a fitness brucha hovorí o tom, ako je na tom naše telo.

Dávni majstri bojových umení a fyzických cvičení považovali tréning brucha a telesného jadra za základný tréning, oveľa dôležitejší ako tréning nôh či rúk. Je to aj preto, že od stredu tela závisí, ako sme pružní, silní, stabilní, ako rýchlo a ako uvoľnene sa vieme pohybovať.

Brušné svaly sa tiež regenerujú rýchlejšie, pretože ich používame najviac - keď chodíme, sadáme si, zdvíhame sa, líhame si.

Takže ako často cvičiť brucho, tak aby ste videli výsledky?

Keďže brušné svaly sa regenerujú rýchlejšie, môžete ich trénovať častejšie, ako iné časti tela. Každý deň však asi bude priveľa, závisí to ale od vašej kondície, schopnosti regenerácie, výživy, životného štýlu. Najlepšie je začať trénovať brušné svaly každý druhý deň a po pár dňoch uvidíte, ako sa cítite. Podľa toho tento interval ponechajte, alebo predĺžte o ďalší deň. Netreba však zabúdať, že úlohou tréningu je napredovať, preto trénovať brucho len raz za týždeň nebude pre vaše zlepšovanie kondície a chudnutie priveľmi užitočné.

Ponúkame vám hneď niekoľko tréningov na brucho, ktoré môžete cvičiť aj doma. Správne prevedenie cvikov vám v nasledujúcich videách vysvetlia a ukážu profesionálne trénerky a tréneri.

Vyskúšajte mesačný video program na domáce cvičenie pre štíhle a pevné telo SUPER BODY. V tomto video programe nájdete 28 plnohodnotných video tréningov a viac než 12 hodín cvičenia.

Super Body_On-line_DVD_1920x1080px

Tento video tréning je ukážkou z video programu na domáce cvičenie SUPER BODY 2.

V tomto video programe nájdete 16 vysoko intenzívnych HIT tréningov do 30 minút pre intenzívne spaľovanie a rysovanie.

Banner_Super Body 2_1200x600

Tento video tréning je ukážkou z video programu na domáce cvičenie SUPER BODY 3.

V tomto video programe nájdete účinné video tréningy na domáce cvičenie zamerané na brucho, zadok, chrbát, stehná, ruky a prsia.

Super Body 3_Obrazovka_1920x1080

Či už s POWER JOGOU začínate alebo ste pokročilí, odporúčame vám komplexný video program na domáce cvičenie Supershape POWER JOGA. Nájdete v ňom 12 dynamických online tréningov do jednej hodiny a viac než 10 hodín kvalitného cvičenia s profi slovenskou trénerkou. Tak neváhajte a začnite cvičiť POWER JOGU ešte dnes!

Zaverecna Obrazovka_Predajne Video_Power Joga


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako často cvičiť brucho, tak aby ste videli výsledky?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2504
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.