Aké činky a hrazdy ponúka dnešný trh

Advertoriál

Činky a hrazdy patria medzi obľúbené posilňovacie náradie nielen vo fitnescentrách, ale aj v domácich podmienkach. Posilňujú a rozvíjajú silu, dynamiku, vytrvalosť a flexibilitu celého tela. Trh dnes ponúka činky a hrazdy pre všetky výkonnostné a vekové kategórie. Vyberajte si radšej tie, ktoré majú povrchovú úpravu  odolnú proti odreninám, korózii a potu.

Kettlebell
Zdroj: https://pixabay.com/sk/kettlebell-kettlebells-2052775/
4. DEC 2017

Medzi najbežnejšie materiály činiek a kettlebellov patrí v prvom rade oceľ. Ďalšími materiálmi sú cementové  náplne s odolným plastovým povrchom, pogumované a neoprénové činky, vhodné najmä pre domáce použitie. Bezpečnostné objímky na zaistenie závaží by mali byť samozrejmosťou. Praktickým detailom je aj zrezaná hrana(y) pre jednoduché postavenie činky.

JEDNORUČKY

Jednoručné činky sú dostupné v rôznych hmotnostiach. Väčšina jednoručiek na trhu je vybavená ergonomickým tvarom a protišmykovým vrúbkovaním. Vrúbkovanie zaručuje stabilitu činky aj pri intenzívnejšom cvičení. Pri ich výbere si všímajte, či je cena uvedená za jeden kus alebo za pár.

Na výber sú jednoručky nakladacie, alebo nedokladacie, prípadne s úchopom či upevňovacou páskou na suchý zips. Jednoduché nedokladacie činky nájdu svoje uplatnenie pri posilňovaní, aerobiku, aj joggingu.

Jenorucna Cinka

NAKLADACIE ČINKY

Nakladacia činka pozostáva z hriadeľa a nakladacích kotúčov, ktoré sa zaisťujú objímkami. Dĺžka hriadeľa predurčuje činku na jej používanie – buď ako jednoručku alebo ako obojručnú. Pri dokupovaní dodatočných závaží na činku si dávajte pozor, aby súhlasil vnútorný priemer závaží s priemerom hriadeľa (osy).

Nakladacie činky sa predávajú buď samostatne alebo v činkových setoch so závažiami s rôznymi hmotnosťami pre variabilné nastavenie.

KETLEBEL

Ide o činku v tvare zvona s trojuholníkovou rukoväťou s mierne zrezanou spodnou hranou pre jej stabilitu pri odložení, niekedy doplnenou o malé gumové podložky. Vybrať si môžete buď s pevnou váhou, alebo nakladaciu. Tieto činky sú veľmi obľúbené vďaka svojej spratnosti, jednoduchosti a efektivite.

Cinka

HRAZDA

Ak nechodíte cvičiť von, doma vám veľmi dobre poslúži hrazda do dverí. Má všestranné využitie pri cvičení s vlastnou váhou. Navyše nezavadzia odložená kdesi v kúte, ale visí medzi zárubňami. Pri jej kúpe dbajte na informáciu o nosnosti, najmä ak patríte k vyšším váhovým kategóriám (plus rezerva zhruba 20 kg).

Základnými druhmi dverových hrázd sú samovzperné alebo šírkovo nastaviteľné. Hrazdu môžete použiť aj na zemi, napríklad pri kľukovaní. Komfort pri jej používaní zvyšujú mäkké protišmykové úchopy.

Vyberajte si radšej kvalitnejšie produkty, aby vám spoľahlivo a dlho slúžili.

V predajniach alebo eshope InSPORTline je na výber široká škála klasických činiek, neoprénových činiek, penových činiek do vody, vzpieračských setov, stojanov na činky, kettlebellov, posilňovacích vakov (aj vodných), bulharských vriec a hrázd v rôznych prevedeniach, cenových kategóriách, pre domáce i komerčné použitie. Vyberajte pohodlne online a so všetkými zárukami.

Hrazda


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Aké činky a hrazdy ponúka dnešný trh

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2065
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.