Ak chcete schudnúť, tak pohnite zadkom!

Mia

Chcete schudnúť? Tak začnite myslieť hlavou. Pochopte konečne, že nemôžete celý deň sedieť na zadku, takto neschudnete! Musíte pohnúť kostrou, leňosi a leňošky!

Prečo takáto výzva? Pred pár dňami som si vypočula rozhovor medzi dvoma slečnami, ktoré vyratúvali kalórie, spovedali sa jedna druhej, čo a kedy zjedli. Samozrejme s cieľom schudnúť. Zaujalo ma to, tak som sa ich spýtala, že čo cvičia, akému športu sa venujú. Odpoveď bola: "Žiadnemu, veď schudnúť sa dá aj diétou. Tak načo sa trápiť."

chudnutie
24. SEP 2011

Na margo cvičenia

Vďaka správnej výžive sa dramaticky zlepší vaše zdravie, telo a všetky aspekty života. Ale pohnúť zadkom treba tak či tak. Ak máte čo len štipku rozumu, ľahko si zrátate, že ak sa budete zdravo stravovať, a navyše hýbať, schudnete rýchlejšie, ako keby ste len zdravo jedli.

Nemusíte trčať v telocvični sedem dní v týždni. Vlastne ani by ste nemali byť ďeň čo deň v telocvični alebo vo fitku, pretože priveľa cvičenia škodí. Môže viesť k dehydrátacii, artridíde, osteoporóze, ku zraneniam ako natiahnutie šĺachy, svalu či k zlomenine. Priveľa cvičenia môže takisto viesť k takému zniženiu telesného tuku, že napríklad u žien sa môže narušiť menštruačný cyklus. Predsa chceme byť štíhli, a nie vychrtlí. Dvadsať minút cvičenia päťkrát týždenne na začiatok stačí. Potom po pár týždňoch pridajte na intenzite alebo strávte pri cvičení viac času.

Tajomstvo chudnutia spočíva aj v cvičení. Prečo?

Ak je to možné, zacvičte si hneď ráno. Pri cvičení sa urýchli tep, prehĺbi dýchanie a telo sa nastaví na režim spaľovania tuku, ktorý zostane zapnutý celý deň. Bez ohľadu na to, kedy budete cvičiť, stanete sa závislými od pohybu. A táto závislosť nie je škodlivá.

Ak cvičíme tak intenzívne, že sa  pri tom spotíme, náš mozog vyprodukuje endorfíny, povestné hormóny šťastia. Pri cvičení sa spaľujú tuky a kilojouly, zlepšuje cirkulácia krvi, reguluje vyprázdňovanie, spevňujú sa svaly, buduje sila a potením sa telo zbavuje toxických látok.

Cvičenie navyše drží na uzde našu túžbu po nezdravých jedlách (čiže pažravosť) a zmenšuje náš sloní apetít. Má len pozitívne stránky. Preto cvičte!


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ak chcete schudnúť, tak pohnite zadkom!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2252
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.