chudnutie
24. SEP 2011

Ak chcete schudnúť, tak pohnite zadkom!

Mia

Chcete schudnúť? Tak začnite myslieť hlavou. Pochopte konečne, že nemôžete celý deň sedieť na zadku, takto neschudnete! Musíte pohnúť kostrou, leňosi a leňošky!

Prečo takáto výzva? Pred pár dňami som si vypočula rozhovor medzi dvoma slečnami, ktoré vyratúvali kalórie, spovedali sa jedna druhej, čo a kedy zjedli. Samozrejme s cieľom schudnúť. Zaujalo ma to, tak som sa ich spýtala, že čo cvičia, akému športu sa venujú. Odpoveď bola: "Žiadnemu, veď schudnúť sa dá aj diétou. Tak načo sa trápiť."

Na margo cvičenia

Vďaka správnej výžive sa dramaticky zlepší vaše zdravie, telo a všetky aspekty života. Ale pohnúť zadkom treba tak či tak. Ak máte čo len štipku rozumu, ľahko si zrátate, že ak sa budete zdravo stravovať, a navyše hýbať, schudnete rýchlejšie, ako keby ste len zdravo jedli.

Nemusíte trčať v telocvični sedem dní v týždni. Vlastne ani by ste nemali byť ďeň čo deň v telocvični alebo vo fitku, pretože priveľa cvičenia škodí. Môže viesť k dehydrátacii, artridíde, osteoporóze, ku zraneniam ako natiahnutie šĺachy, svalu či k zlomenine. Priveľa cvičenia môže takisto viesť k takému zniženiu telesného tuku, že napríklad u žien sa môže narušiť menštruačný cyklus. Predsa chceme byť štíhli, a nie vychrtlí. Dvadsať minút cvičenia päťkrát týždenne na začiatok stačí. Potom po pár týždňoch pridajte na intenzite alebo strávte pri cvičení viac času.

Tajomstvo chudnutia spočíva aj v cvičení. Prečo?

Ak je to možné, zacvičte si hneď ráno. Pri cvičení sa urýchli tep, prehĺbi dýchanie a telo sa nastaví na režim spaľovania tuku, ktorý zostane zapnutý celý deň. Bez ohľadu na to, kedy budete cvičiť, stanete sa závislými od pohybu. A táto závislosť nie je škodlivá.

Ak cvičíme tak intenzívne, že sa  pri tom spotíme, náš mozog vyprodukuje endorfíny, povestné hormóny šťastia. Pri cvičení sa spaľujú tuky a kilojouly, zlepšuje cirkulácia krvi, reguluje vyprázdňovanie, spevňujú sa svaly, buduje sila a potením sa telo zbavuje toxických látok.

Cvičenie navyše drží na uzde našu túžbu po nezdravých jedlách (čiže pažravosť) a zmenšuje náš sloní apetít. Má len pozitívne stránky. Preto cvičte!


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ak chcete schudnúť, tak pohnite zadkom!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 1486
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.