7 spôsobov ako ušetriť na fitku a získať skvelú kondíciu

Advertoriál

Začal sa nový rok a s ním prichádza čas nových záväzkov a predsavzatí. Obdobie, počas ktorého máme aspoň na pár dní pocit, že je tu nádej na zmenu a zlepšenie. Mnohí z nás sa preto rozhodujú ZDRAVŠIE stravovať, žiť a hlavne ŠPORTOVAŤ. Ale pozor, začať športovať môže byť niekedy skutočne finančne náročné. Ako teda cvičiť a pritom veľa neminúť? 

Fitness_Zeny
Zdroj: Futurino, PR
22. JAN 2020

Aj keď možno nejde o veľké finančné investície, pre niekoho môžu byť vstupy a využívanie špeciálnych fitness priestorov, v ktorých to ide omnoho ľahšie, nedostupnejšie. Máme tu ale pre vás niekoľko jednoduchých odporúčaní a spôsobov, ako môžete pri správnom výbere vhodnej možnosti na sebe naozaj zamakať a dostať sa do vysnívanej kondičky.

A ak by sa vám náhodou nedarilo a vaša cesta naberala iný smer, nezúfajte. Po páde sa predsa stačí postaviť a kráčať ďalej.

99 % zlyhaní pochádza od ľudí, ktorí majú vo zvyku sa vyhovárať. (George Washington)

1. Cvičte s YouTubom či DVD

Návodov na cvičenie nájdete na youtube veľké množstvo. Je jedno či chcete cvičiť jógu, aerobik alebo iný druh športu, na webe si vyhľadáte jednoducho všetko. Pokiaľ sa neviete rozhodnúť pre jeden šport, môžete si postupne vyskúšať návody ku všetkým a to od rôznych autorov.

Ak sa vám však nechce tráviť čas vyhľadávaním tutoriálov na internete, kúpte si niektoré z cvičebných plánov na DVD. Ceny za DVD už nie sú také vysoké ako kedysi, takže to vaša peňaženka hravo zvládne.

2. Stiahnite si appku na cvičenie

Rovnako ako internet, veľmi dobre vám môže poslúžiť aj špičkový mobil. V dnešnom modernom svete existujú aplikácie naozaj na všetko, tak prečo by to malo byť s cvičením inak.  Môžete nájsť free aplikácienielen s cvičebnými plánmi, ale aj plánmi na diétuči receptami pre zdravšie a vyváženejšie stravovanie. Aplikácie na športovanie nájdete všade, stačí len pohľadať a možno pritom sledovať recenzie.

3. Choďte do posilňovne alebo fitnescentra s preukazom zdravotného poistenia

Prekonali ste strach z pohľadov ľudí, ktorí vo fitness centre trávia každý týždeň, no odradila vás cena permanentky? Ak si myslíte, že cvičenie v miestnosti vybavenej špeciálnymi prístrojmi nie je pre vašu peňaženku a rodinný rozpočet možné, zrejme by ste sa mali nad touto možnosťou poriadne zamyslieť a využiť zľavnené vstupy od vašej zdravotnej poisťovne. 

Zľavnené vstupy cez zdravotnú poisťovňu dokážete totiž uplatniť nielen na plavárni, ale aj do fitnescentier, či na rôzne športoviská alebo dokonca do predajní so športovým tovarom. Stačí si zistiť, ktoré športové centrá takúto zľavu akceptujú a vyraziť cvičiť.

4. Cvičte v škole

Pokiaľ ste študent a chcete ušetriť na výdavkoch na cvičenie, pridajte sa ku školskému ping-pongovému mužstvu alebo do floorbalového tímu. Pokiaľ už nie ste ani zďaleka školákom, poobzerajte sa po školách v meste, či neponúkajú priestory na rôzne tenisové alebo futbalové turnaje. Veľa škôl poskytuje priestory zdarma, stačí sa len zapojiť.

5. Plávajte

Plávanie je skvelým cvičením, ktoré dokáže precvičiť celé telo. Pri plávaní používate ramená, nohy, zadok aj brucho a formujete tak celú postavu. Celkové náklady na plávanie nie sú vôbec vysoké. Navyše ak použijete svoju kartičku poistenca dokážete na plavárni využiť zľavnený vstup. 

6. Nejedzte nezdravé jedlá a pitečistú vodu

Táto rada sa môže zdať nepodstatná pri šetrení na cvičení, ale pravdou je, že skutočne, ak obmedzíte nezdravé jedlá, nielenže ušetríte, ale vaše telo si bude menej ukladať tuky a celkovo sa budete cítiť oveľa lepšie. Pitie čistej vody namiesto sladených nápojov patrí ku zdravšiemu životnému štýlu rovnako.

7. Behajte 

Behanie je novým trendom dnešnej doby a nie je to len tak. Je pravdou, že okrem kvalitného oblečenia a tenisiek ku behaniu nepotrebujete nič viac. Behať sa dá kdekoľvek. Je však pravdou, že mnoho športovcov práve v zime behanie vynecháva kvôli studenému vzduchu, ale za pokus to stojí!

Nech už sa rozhodnete cvičiť akýmkoľvek spôsobom, dôležité je hýbať sa. Ak si totiž nebudete precvičovať svalstvo, časom s ním akoby stratíte spojenie a vaše telo sa vám bude ťažšie ovládať i pri menej náročných úkonoch. Tak hor sa do toho!

Chopte sa šance! Život je predsa obrovská príležitosť. Najďalej však zájde zvyčajne ten, kto je vytrvalý a húževnatý. (Dale Carnegie)

Zdroj fotografie: nd3000 / Shutterstock.com


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 7 spôsobov ako ušetriť na fitku a získať skvelú kondíciu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2468
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.