7 dôvodov, prečo nechudneme podľa predstáv

Čím skôr sa zbavíte tuku v oblasti bruška, tým skôr môžete vypustiť z hlavy obavy z ochorení, ako rakovina, problémy so srdcom a ďalšie.

7 dôvodov, prečo nechudneme podľa predstáv
14. SEP 2016

Zbaviť sa tuku nie je len otázkou estetickosti. Hoci chápem, že chcete vyzerať čo najlepšie a cítiť sa skvelo v novom oblečení.  Je to aj otázka zdravia. Ak vám nepomáha ani diéta, ani cvičenie, tak si prečítajte týchto 7 dôvodov, prečo nechudnete. Pravdepodobne zistíte, kde bol doteraz problém.

1. Priberanie spojené s vekom

S pribúdajúcim vekom začína v ženskom tele inak pracovať bazálny metabolizmus, ktorý má na starosti spaľovanie tukov a ukladanie tukových zásob. No a keď začne štrajkovať, tak sa ani nenazdáte a z jedného chutného koláčika (ktorý ste si dali) je zrazu po nejakom čase niekoľko kíl naviac.

2. Nesprávne cvičenie

Často sa stáva, že na to, aby sme sa zbavili prebytočných kilogramov, je potrebné „makať“ a doslova vypotiť zo seba dušu. Je pravda, že tuk nezmizne sám od seba, ale vždy je nutné prihliadať na svoje možnosti a hlavne na možnosti svojho tela. Je potrebné vedieť, ako sa chudne najefektívnejšie. Práve na to slúžia tréneri a poradcovia, ktorí majú presne tento typ skúseností a poradia vám najlepšie.

3. Jete príliš veľa spracovaných potravín

Spracované potraviny sú dôvodom obezity a príčinou mnohých ochorení, ktoré trápia ľudí po celom svete. Obsahujú veľké množstvo cukru a rafinovaných sacharidov. Často nemajú absolútne žiadnu výživovú hodnotu, čo znamená, že konzumujete iba prázdne kalórie. Takéto kalórie vám nedodajú žiadnu energiu, ani vás nezasýtia. Prípadne vás zasýtia len na veľmi krátku dobu. Je to spôsobené tým, že rafinované, čiže jednoduché sacharidy spôsobujú prudký nárast hladiny cukru v krvi. 

4. Jete nesprávne tuky

Náš metabolizmus potrebuje dobré tuky, aby dokázal spaľovať „zlý" tuk. Naše bunky nedokážu bez zdravého tuku optimálne fungovať, a dokonca aj samotný mozog tento tuk potrebuje. Zo všetkého najdôležitejšie zdravé tuky pomáhajú znižovať hladinu leptínu v tele a zlepšujú citlivosť tkanív i mozgu na tento najdôležitejší hormón. Skúste radšej avokádo, olivový olej a omega-3.

5. Tvar hrušky

Ak máte okolo pása a bokov trocha viac tuku, nemusí to byť spôsobené priamo vami. Možno iba máte postavu v tvare hrušky a ide o genetickú dispozíciu. To však neznamená, že zbaviť sa tuku je nemožné, bude to však vyžadovať viac námahy. 

6. Ste neustále v strese

Máte príliš veľa povinností, nestíhate termíny, hnevajú vás deti alebo sa trápite kvôli peniazom? Aj tieto faktory vplývajú na to, že nechudnete. Nie je to iba kvôli tomu, že v tom čase možno siahate po nezdravých potravinách. Spôsobuje to aj stresový hormón kortizol, ktorý vám v tom čase jednoducho nedovolí schudnúť.

7. Kašlete na spánok

Ak patríte medzi tých, ktorí horko-ťažko spia viac než 5 hodín, tak sa nečudujte, že vám pneumatika na brušku nemizne. Na to, aby sa telo rozhýbalo a mohli ste schudnúť, potrebujete spať aspoň 7 a viac hodín. Skúste to a uvidíte, aké výsledky dosiahnete.

S ktorým zo 7 dôvodov sa popasujete, aby ste dosiahli svoju vytúženú postavu?

Zdroj foto: pixabay.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Fakt, alebo fikcia: treba jesť viac, aby sme schudli?Fakt, alebo fikcia: Treba jesť viac, aby sme schudli?

Musíte spáliť viac kalórií, ako prijmete, aby ste sa zbavili tuku. Tým pádom musíte zjesť oveľa menej, aby ste videli výsledky. Je to ale vždy tak? 

 

Rýchly trik, ktorý stopne jedenie zo stresuRýchly trik, ktorý stopne jedenie zo stresu

Horí vám v zamestnaní „deadline“ alebo ste zavalení kopou práce, no v podvedomí už myslíte na to, ako si doma otvoríte zmrzlinu alebo nejakú inú pochúťku?

 

Ako si vytvoriť zdravý nákupný zoznam?Ako si vytvoriť zdravý nákupný zoznam?

Niekedy je najjednoduchšie začínať postupným pridávaním zdravších alternatív do nákupného vozíka, teda pomalým začlenením zdravých návykov do vášho stravovania. 


Autor článku

janka@chytrackova.sk

Janka Chytráčková

Milujem chutné jedlo. Bodka. Je to láska na celý život a nehanbím sa za to :) Som Ambasádorka nadácie Jamie Olivera na Slovensku. Organizujem celosvetovú oslavu zdravého a chutného jedla Food revolution day. A mohli ste ma vidieť aj na Gurmán feste, ktorý som otvárala na Hlavnom pódiu. Som presvedčená, že vďaka zdravému jedlu a pohybu môže byť každá žena krásna a sebavedomá. Kliknite si na moju stránku a zistite ako vám môžem pomôcť s budovaním vašej osobnej značky. Aby ste zažiarili. Lebo si to zaslúžite.

http://www.jankachytrackova.sk

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - 7 dôvodov, prečo nechudneme podľa predstáv

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

JanaPekar
JanaPekar
 25.9.2017 14:04

K tým tukom to môžem len potvrdiť. Najmä olivový olej je fakt vhodný. Len nie vždy je dobré kupovať ho niekde v hypermarkete. Tam som už kúpila pár podozrivých fliaš. V poslednej dobe kupujem v malej talianskej predajničke. Olej si môžete aj otestovať. Ak ho dáte do chladničky tak dobrý olivový olej zvyčajne trocha skôr tuhne. https://www.chudnutie-ako.sk/prehlad-potravin/olivovy-olej tu je k tomu test. Možno sa vám to niekomu bude hodiť. Nie je to síce celkom presný test, ale ak si porovnáte olej z drahšieho obchodu a olej z bežných potravín, tak to uvidíte. Do naolejovania... :-)

 

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2257
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.