Vyformuj si telo do plaviek v BIKINI VÝZVE!

6 tipov, ako sa po lete opäť začať hýbať

V období, keď chodíme do práce a deti do školy, máme pravidelný režim, a teda je oveľa jednoduchšie vytvoriť si a dôsledne dodržiavať zdravé návyky. 

6 tipov, ako sa po lete opäť začať hýbať
3. SEP 2015

Už neležíme na pláži, nečítame knihu v tieni olivovníka. Sme späť v reálnom svete a je načase vrátiť sa do starých dobrých koľají. Ako sa čo najrýchlejšie dostať po lete znova do formy? Skúste naše tipy.

Začnime hneď

Čím dlhšie budeme otáľať, tým horšie to pôjde. Aby sa nám náhodou nestalo, že v dovolenkovom móde zotrváme až do Vianoc, treba začať čo najskôr. Oprášiť tenisky, nájsť založenú permanentku do fitcentra, spomenúť si na všetky zdravé recepty a od zajtra do toho! Alebo ešte lepšie, už dnes!

Zdravé raňajky

Prvý deň nového začiatku za žiadnych okolností nesmieme vynechať raňajky. Samozrejme, myslíme tým zdravé raňajky. Ovsené vločky s mandľovým mliekom a ovocím, miešané vaječné bielka či celozrnné pečivo so syrom a zeleninou nám dodajú dostatok energie na dopoludnie a zbavia nás nutkania siahnuť po nezdravom jedle.

Zásobme svoju kuchyňu len zdravými potravinami

„Čo oči nevidia, to srdce nebolí.“ To platí aj pri jedle. Pokiaľ nemáme čipsy a čokoládu na očiach a na dosah, ľahšie odoláme pokušeniu. Poprosme preto aj ostatných členov domácnosti, aby takéto „dobroty“ radšej nenakupovali. V práci si nerobme zbytočné zásoby sladkostí. Vymeňme ich za orechy alebo si každé ráno kúpme čerstvé ovocie.

Cvičenie si naplánujme

Po návrate ku každodenným povinnostiam sa môže stať, že si na cvičenie nenájdeme čas. Keď sme to však zvládli pred letom, musíme to zvládnuť aj teraz. Ako na to? Naplánujme si cvičenie na týždeň dopredu, aby sme mu mohli prispôsobiť aj ostatné aktivity. Zapíšme si ho do kalendára a nastavme pripomienku v telefóne.

Jedno hlavné jedlo vymeňme za šalát

Využime obdobie, počas ktorého ešte môžeme na trhu nakupovať čerstvú zeleninu a pripravme si na obed alebo večeru šalát. Zmiešame surovú zeleninu s grilovaným kuracím mäsom, pridáme polovicu avokáda a 1/2 šálky fazule. Polejeme balsamicom, pokvapkáme citrónovou šťavou a zdravú pochúťku máme na stole.

Vyskúšajme niečo nové

Okrem aktivít, ktoré sme vykonávali doteraz, zaraďme do tréningového plánu aj novú činnosť, ktorá nám pomôže sa nakopnúť a tešiť sa z cvičenia. Výborný je napríklad intervalový tréning v intenzívnom tempe (HIIT), ktorý nám nezaberie veľa času, keďže trvá iba polhodinu, ale jeho výsledky sú vynikajúce. Dá sa navyše aplikovať pri behu či bicyklovaní alebo cvičiť v posilňovni.

Zdroj foto: flickr.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

15-minútový intervalový tréning15-minútový intervalový tréning

Ak je vaším veľkým nepriateľom pri cvičení čas, 15 minút intervalového tréningu bude pre vás určite oveľa efektívnejších, ako rovnako, alebo aj viac minút akéhokoľvek iného tréningu.

 

 

Ako schudnúť s behom?Ako schudnúť pomocou behu?

Ak sa snažíte schudnúť pomocou behu, je to dobré znamenie, pretože neveríte na zázračné diéty alebo spaľovače tukov.

 

Efektívny tréning na bežeckom páse. ako na to?Efektívny tréning na bežeckom páse. Ako na to?

Behanie je človeku prirodzené a v súčasnej dobe aj na veľkom vzostupe. 


Autor článku

Silvia Hadekova

Silvia Hadeková

Som inštruktorka skupinových cvičení a autorka stránky o zdravom životnom štýle - Eat.Train.Love. Venujem sa hlavne funkčným tréningom zameraným na prácu s vlastnou váhou, intervalovým cvičeniam (HIIT) a DeepWorku. Mojím cieľom je, aby sa ľudia po mojej hodine cítili nabití pozitívnou fyzickou aj psychickou energiou.

http://silviahadekova.com

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 6 tipov, ako sa po lete opäť začať hýbať

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2515
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.