Vyformuj si telo do plaviek v BIKINI VÝZVE!

5 tipov, ako udržať motiváciu pri cvičení z domu

redakcia

Chcete cvičiť doma a neviete, kde začať? Poradíme vám.

5 tipov, ako udržať motiváciu pri cvičení z domu
Zdroj: 4F
30. OKT 2020

Fitnescentrá, jogové štúdiá či plavárne zostávajú opäť zatvorené, ich otvorenie je v nedohľadne. Navyše aj obľúbené vonkajšie športové aktivity v kolektíve sú obmedzené pre nízky počet osôb, ktoré sa môžu zhromažďovať. Pre každého, komu zdravý životný štýl koluje v DNA to znamená jedno – spraviť si doma vlastné tréningové centrum. Nájdu sa však takí, ktorí by síce chceli, no nájsť silnú motiváciu opustiť počítač či gauč, ich stojí nemalé úsilie. 

Prinášame 5 tipov, ako nestratiť motiváciu, keď cvičíte z domu.

1. Uvedomte si výhody

Pripomeňte si výhody cvičenia z vášho domu. Napríklad – žiadne cestovanie spojené so zápchami, úspora peňazí, ktoré by ste inak investovali na permamentku. Nik nevidí, že sa trošku (alebo viac) spotíte. Nemusíte sa prispôsobovať rozvrhom – vaše domáce fitko je k dispozícii kedykoľvek vám to vyhovuje. Pohodlie domova, ako aj to, že vy si volíte, kedy a ako dlho cvičíte, sú istotne výhody, ktoré treba mať na pamäti. 

2. Stanovte si reálny cieľ 

„Ak nemáš cieľ, nebuď prekvapený, že si niekam neprišiel.“ Vo všetkých motivačných príručkách nájdeme citáty a ponaučenia o tom, že sformulovanie zámeru nám veľmi dopomôže k motivácii. Je tu však jeden háčik – váš cieľ nesmie byť prehnaný. Ak ste boli zvyknutí chodiť dvakrát do týždňa na jogu a raz na plaváreň, netlačte sa do prehnaných očakávaní, že budete teraz z domu cvičiť každý deň 50 minút. Stanovte si reálne, a na začiatok možno i menšie ciele. Pokojne stačí, ak sa zaviažete, že fyzickú aktivitu budete vykonávať aspoň 2-krát za týždeň, ako doteraz. 

4F

3. Plánujte

Vyskúšajte si vytvoriť plán tréningov, ktorý budete mať vyvesený na chladničke. V pondelok cvičenia zamerané na ruky, streda pilates a v piatok intenzívny tréning. Plán vám pomôže udržať motiváciu, pretože akonáhle je vám v ten deň jasné, ktorú aktivitu idete vykonávať, znižuje sa možnosť, že sa na to vykašlete.  Navyše si môžete spätne zanalyzovať efektivitu vášho snaženia. 

4. Aj domáci tréning má svoje pravidlá

Aj pri cvičení doma treba dodržiavať niekoľko zásad  – tréning by mal byť pravidelný a vhodne zložený (napríklad nevyhnutnou súčasťou je rozohriatie a strečing). Rovnako dôležité sú kardio i posilňovacie cvičenia – na to často ľudia cvičiaci doma zabúdajú. Samozrejme, nemusia byť zastúpené v jednom tréningu, pokojne si ich rozložte na viac dní v týždni. Nebojte sa tréningy neustále spestrovať novými cvikmi a cvičebnými pomôckami. Fitlopta, bosu, švihadlo, záťažový náramok. Možností je veľa, preto popustite uzdu vlastnej predstavivosti.

4F

5. Buďte pripravení 

Pripraveným šťastie praje. Ak si chcete ešte pred rannou online poradou zacvičiť, aby z vás energia sršala – pripravte si všetko potrebné na konkrétny tréning už večer. Rozložte jogamatku, pripravte činky, kettlebelty či expandery. 

Nezabudnite na vhodné oblečenie. Navyše zmenou oblečenia zmeníte aj denný stereotyp. Ak si chcete zacvičiť po pracovnej dobe, hneď ako budete môcť sa prezlečte do športového oblečenia – to vás instantne nastaví na cvičiacu náladu a motivácia už prichádza na sama od seba. 

Tipom na vhodné a zároveň oblečenie je tréningová kolekcia športovej značky 4F, ktorá Je pohodlná, funkčná a navyše trendy. Víziou 4F je vytvárať kolekcie pre každého, kto hľadá funkčné oblečenie a doplnky top kvality, bez ohľadu na to, či je profesionál alebo s aktívnejším životným štýlom len začína. 

Dámy sa nemusia obávať neforemných kúskov či bláznivých farebných kombinácii. Kolekcia 4F PRO zdôrazňuje ženskosť a striedmosť vo farbách. Legíny sú vyrobené z kompresnej látky, ktorá opticky vytvaruje postavu bez obmedzenia pohybu. Samozrejmosťou sú športové podprsenky s rôznou úrovňou vystuže. 

4F

Jednotlivé kúsky aktuálnej kolekcie si môžete pozrieť z pohodlia domova objednať na stránke 4F.

Športovú značku 4F môžete sledovať aj na InstagrameFacebooku. Predajne 4F nájdete v obchodných centrách Aupark v Bratislave, Forum Poprad, Mirage v Žiline, Europa v Banskej Bystrici, Tulip Martin, Centro Nitra a Atrium Optima v Košiciach.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 tipov, ako udržať motiváciu pri cvičení z domu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2519
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.