5 mobilných aplikácií, ktoré vám pomôžu pri športovaní

redakcia

Váš mobilný telefón nemusí slúžiť iba na telefonovanie, posielanie SMS správ a surfovanie na internete cez zabudovaný internetový prehliadač.

5 mobilných aplikácií, ktoré vám pomôžu pri športovaní
10. APR 2017

V obchodoch Google Play a App Store čaká viac než milión rôznych aplikácií pre chatovanie, zábavu, vzdelávanie alebo prácu s obrázkami.

Mnohé využijú aj športovci. Tréningy môžu byť vďaka nim intenzívnejšie, zaujímavejšie a s podrobným sledovaním zlepšujúcej sa výkonnosti. Veď kto by nechcel vedieť, o koľko rýchlejšie zabehne svoju obľúbenú trasu po pár mesiacoch každodenného behania? 

Prinášame preto tipy na päť aplikácií, ktoré by ste mali poznať. 

Endomondo

Endomondo je jedna z najuniverzálnejších aplikácií pre zaznamenávanie športových aktivít. Na úvodnej obrazovke si zvoľte beh, bicyklovanie, korčuľovanie, turistiku, lyžovanie ale dokonca plávanie, hranie tenisu či futbalu. 

Prehľadný panel vám potom odmeria čas, zabehnutú vzdialenosť, priemernú rýchlosť a spálené kalórie. Trasu zaznamenanú podľa GPS v mobile zakreslí do mapy a uloží alebo odošle na sociálne siete. 

Aplikácia podporuje stanovenie cieľov, ktoré chcete dosiahnuť alebo priame porovnávanie s predošlými tréningami. Budete tak vedieť, na ktorom kilometri treba pridať. V špeciálnej sekcii vidíte tréningy, ktoré na internet zavesili používatelia Endomondo vo vašom meste. Možno tak nájdete nové zaujímavé trasy využívané ostatnými športovcami alebo nových bežeckých kolegov.

4ka

Spotify

Možno sa čudujete, prečo je v našom výbere aplikácia pre fanúšikov hudby. Vedzte ale, že tvorcovia Spotify mysleli aj na športovcov. Medzi playlistami je niekoľko mixov s muzikou, ktorá vás má nabudiť v posilňovni alebo počas intenzívneho tréningu. So slúchadlami na ušiach sa beží jednoduchšie, rýchlejšie a ďalej.

Pri niektorých výberoch sa zobrazí ukazovateľ aktuálneho tempa, teda počtu krokov za minútu. Ak pobežíte rýchlejšie, Spotify pustí pieseň s rýchlejším rytmom. Hudba teda bude vždy kopírovať vaše snaženie. 

Hudbu si môžete uložiť do pamäte mobilu ešte doma. S dátovým balíkom si však budete môcť k tréningu pustiť čokoľvek, kedykoľvek dostanete chuť. Mobilný operátor 4ka ponúka svoje dátové balíky už od jedného eura. Ak sa nechcete obmedzovať, 4ka ako jediná ponúka aj neobmedzený dátový paušál.

4ka

Nike+ Training Club

Training Club vám pomôže so zostavením ideálnych cvičebných plánov. Na výber je vyše 130 klasických tréningov alebo cvikov s vlastnou váhou. Trvať môžu od 15 do 45 minút, takže na svoje si príde skutočne každý. Aplikácia ponúkne vstupný test. Ten odhadne úroveň vašej fyzickej kondície a upraví váhy i počet opakovaní. Vďaka flexibilným plánom ste to ale stále vy, kto určí, v ktoré dni chcete cvičiť a kedy máte čas. 

4ka

JEFIT

Podobne fungujúca aplikácia, ktorá cieli na mužov a priaznivcov dvíhania starého dobrého železa v posilňovniach. Väčšina cvikov v ponuke je na strojoch alebo s činkami. Pri každom nájdete niekoľko obrázkov a podrobný textový opis ako ich robiť tak, aby ste si neublížili.Samozrejmosťou je sledovanie a zapisovanie váh do cvičebného denníka. Po niekoľkých mesiacoch tak uvidíte, o koľko viac kilogramov dokážete zdvihnúť nad hlavu. Možno najužitočnejšia je karta s cvikmi. Vyberiete si ktorú časť tela chcete posilniť a JEFIT potom zobrazí všetky cviky na chrbát alebo nohy.

4ka

Mapy.cz

Ak vám stačí menej náročný pohyb alebo preferujete čerstvý vzduch a prírodu, určite neobíďte českú aplikáciu Mapy.cz. Obsahuje podrobné turistické mapy pre celú Slovenskú republiku. Samozrejme, všetky podklady sa dajú uložiť offline, takže sa nestratíte, ani keď z červenej turistickej značky v hustom lese omylom zídete.

Vďaka GPS v mobile už nikdy nebudete potrebovať kompas a Mapy.cz odhadnú, koľko času budete potrebovať na návrat do tepla horskej chaty. Mimo letnej sezóny prepnite na zimnú mapu. Potom uvidíte všetky lyžiarske vleky a zjazdovky. Potešia sa tiež všetci, ktorí z pivnice vytiahnu bežky.

4ka

Spomínané aplikácie sú dostupné pre smartfóny s Androidom a operačným systémom iOS. Ak ste si obľúbili ešte nejaké ďalšie, neváhajte sa o svoj tip podeliť pod článkom. 

Zdroj: PR

Zdroj foto: goodfon.su


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - 5 mobilných aplikácií, ktoré vám pomôžu pri športovaní

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

isawfuture@gmail.com
isawfuture
 18.4.2017 20:35

Este tu chybaju
Kalistenika - THENX https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sysops.thenx
Beh, Cyklo - STRAVA: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.strava
Stopky - INTERVAL TIMER: https://play.google.com/store/apps/details?id=cc.dreamspark.intervaltimer
Turistika - OSMAND: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.osmand

 

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2252
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.