3 rady, ako získať vyšportovanú figúru

redakcia

Riešite dilemu, ako získať sexi vypracované telo? Poradíme vám, ktoré veci sú v tomto smere kľúčové. 

3 rady, ako získať vyšportovanú figúru
13. JUN 2016

Ak máte kilá navyše a je vaším snom zbaviť sa ich, nie je to až také zložité, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Stačí sa zamerať na tri dôležité oblasti a popracovať na zmenách.

Kľúčový je jedálny lístok

Ak chcete schudnúť, určite si uvedomujete, že za 80 percent úspechu je zodpovedná vhodná strava. Preto sa v prvom rade zamerajte na skvalitnenie jedálneho lístka. Snažte sa obmedziť príjem nezdravých rýchlych sacharidov v podobe sladkostí, koláčov, zákuskov, zmrzliny a podobne. Naopak, v jedálničku preferujte komplexné sacharidy v podobe celých zŕn. Takisto vylúčte škodlivé trans-mastné kyseliny a nezdravé nasýtené tuky, ako napríklad klobásu, slaninu, konzervy a pod. Nahraďte ich chudým mäsom, kvalitnými mliečnymi výrobkami, vajíčkami, panenskými olejmi, orechmi a semiačkami. Zamerajte sa aj na príjem kvalitných proteínov, ktoré sú potrebné pre svalstvo, pretože čím viac svalov budete mať, tým viac tuku spálite.

Zvoľte si správne kardio

Ďalším dôležitým krokom, ktorý vedie k vysnívanej postave, je voľba vhodnej kardio aktivity. Môžete začať rýchlou chôdzou, neskôr pridať beh alebo sa aeróbnym aktivitám venovať v pohodlí domova. Kardio môžete robiť aj na stacionárnych bicykloch alebo využiť rotopedy na cvičenie doma. Kardio tréning by ste mali vykonávať aspoň tri razy týždenne, po dobu aspoň 45 minút a pri 60 až 75 percentách maximálnej pulzovej frekvencie.

Nezabúdajte na posilňovanie

Vyšportované a hlavne funkčné telo vám pomôže získať kvalitný silový tréning. Môžete využívať cvičenie s vlastnou váhou alebo siahnuť po pomôckach na cvičenie. V rámci silového tréningu rozhodne využijete bradlá na posilňovanie. Môžete na nich robiť cviky s vlastnou váhou, ako napríklad kľuky. Týmto spôsobom si dokonale precvičíte prsné svaly, triceps a deltový sval.

Do silového tréningu sa oplatí zaradiť aj činky. S činkami by mali cvičiť muži i ženy. Dámy vďaka nim spália viac tuku, nadobudnú funkčnú silu, spevnia si svalstvo a kosti, a predchádzajú tak bolestiam chrbta. Činky za super ceny dnes nájdete v mnohých obchodoch, takže je z čoho vyberať.

Okrem činiek je skvelou voľbou aj rozličné činkové závažie, vďaka ktorému možno v rámci tréningu používať rozličné váhy a zvýšiť efektivitu tréningu. Nezabúdajte, že silovému tréningu by ste sa mali venovať aspoň 2 razy do týždňa. 

Zdroj: PR

Zdroj foto: flickr.com


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 3 rady, ako získať vyšportovanú figúru

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.