Ako si vybrať termoprádlo

K posilňovaniu patria rozhodne aj doplnkové športové aktivity ako je behanie, bicyklovanie alebo korčuľovanie. Práve toto sú najčastejšie športy, keď si ľudia na oblečenie vyberajú termoprádlo.
termoprádlo
27. APR 2012

Nie je však termoprádlo ako termoprádlo. Ako si vybrať to najlepšie?

Najskôr sa pozrime na to, na akom princípe termoprádlo funguje. Termoprádlo by malo zabezpečiť odvádzanie potu z pokožky vášho tela na vzduch, čo vo výsledku znamená reguláciu vašej teploty. V praxi to pocítite tak, že v zimnom období sa tak zabraňuje ochladzovaniu a naopak pri vyšších teplotách sa tak zabraňuje prehriatu.

Poďme si teraz niečo povedať k materiálom. Základné materiály z ktorých sa termoprádlo vyrába sú polypropylén a polyester. Základnou výhodou polyesterového vlákna je lepšia odolnosť proti vyšším teplotám, takže hlavne pri horúčavách môže byť lepšou možnosťou. Viac výhod však majú skôr polypropylénové vlákna. Je tam tradične nízka miera navlhnutia a tiež sú niekoľkonásobne ľahšie. Zároveň sú šetrnejšie k pokožke a tak ak ste náchylný na kožné ochorenia alebo alergie, tak aj v tomto prípade bude pre vás lepšou voľbou polypropylén. Pri bežnom používaní však väčšina používateľov veľký rozdiel nepocíti. Keďže je termoprádlo veľmi obľúbené, tak mnoho výrobcov a predajcov sa snaží zdvihnúť svoje zisky aj spôsobom, že označia za termoprádlo aj to, čo termoprádlo reálne nie je. Preto by ste si mali vždy overiť, že termoprádlo je vyrobené z jedného z týchto dvoch materiálov, prípadne z kombinácie týchto materiálov s inými materiálmi napríklad vlnou alebo bavlnou.

Aby termoprádlo bolo naozaj efektívnym pomocníkom, je veľmi dôležité zvoliť vhodnú veľkosť. Termoprádlo je špecifické tým, že musí priľnúť na telo. To môže byť pre vás nezvyk a môže to pôsobiť nekomfortne, ale je to vec zvyku. Samozrejme termoprádlo by nemalo ani škrtiť, škriabať alebo tlačiť.

Termoprádlo spája v sebe viacero funkcií. Vďaka regulácií teploty sa vyhnete zbytočnému prechladnutiu a zároveň vďaka nemu dokážete mierne zvýšiť svoju výkonnosť. Pri jeho výbere si dajte pozor hlavne na vhodný materiál a správnu veľkosť, lebo len v tom prípade bude termoprádlo naozaj účinné.

Zdroj: PR, www.astratex.sk


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako si vybrať termoprádlo

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2254
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.